Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 12:20 Bu haber 2619 kez okundu
 
Sarıkamış şehitleri için Karacadağ'a tırmandılar
(Hbaer: Mevlüt Bayraktar)-Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Fırat Gezginler Kulübü üyeleri, Sarıkamış Harekatının 105. yılında donarak şehit olan askerleri anmak için Karacadağ'a tırmandı.
YAŞAM Haberi
Sarıkamış şehitleri için Karacadağ'a tırmandılar

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Fırat Gezginler Kulübü üyeleri, Sarıkamış Harekatının  105. yılında donarak şehit olan askerleri anmak için Karacadağ'a tırmandı.

İlçenin tanıtımı amacıyla kurulan Fırat Gezginler Kulübü üyelerinden oluşan 15 kişilik ekip, Sarıkamış harekatının 105. yılında, Bin 919 rakımlı Karacadağ'a tırmanarak andı. Yoğun kar ve tipi altında yapılan yürüyüşte, doğa severler eksi 10 derece altında yaklaşık 2 saatlik yürüyüş sonunda, karacadağ zirvesinde Ay yıldızlı bayrağı açtı.

Yoğun kar ve tipi nedeniyle araçları mahsur kalan dernek üyeleri ve vatandaşlar, yolda halay çekerek kurtarılmayı bekledi.

Program kapsamında dönüş yolunda köy evinde soba yakan geziciler, beraber şarkı söyleyip kestane pişirdi.

Amaçlarının kahraman şehitleri anmak olduğunu söyleyen Fırat Gezginler Kulübü Başkanı Ferit Akçalı,"  Zor şartlarla arkadaşlarımızla birlikte Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşümüzü gerçekleştirdik.  kar ve tipi altında yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. şehitlerimizi andık, buradan tekrardan onlara Allah'tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun. Bu zor şartlarda yürüyüşümüze katılım gösteren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıkamış, şehitleri, için, Karacadağ'a, tırmandılar, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı