Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 12:10
 
Bakan Ziya Selçuk: 42 Bin tablet bilgisayar sahiplerine ulaşıyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "42 Bin tablet bilgisayar sahiplerine ulaşıyor" dedi.
- Haberi
Bakan Ziya Selçuk: 42 Bin tablet bilgisayar sahiplerine ulaşıyor

Korovirüs salgınıyla birlikte uzaktan eğitime geçildikten sonra cihaz ve internete ulaşamayan ve derslerden geri kalan öğrencilerin eğitime kazandırılması için başlatılan tablet bilgisayar dağıtımının 12. Fazında, 42 bin 873 tablet bilgisayar daha sahiplerine ulaşıyor. Tablet bilgisayarlar ile birlikte 25 GB internet paketi de öğrencilere ulaşacak.

62 ile dağıtımların başladığını duyuran Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Amacımız, uzaktan eğitimdeki alternatif sistemlerimiz ve kaynak desteklerimizle her bir çocuğumuza ulaşmak... Erişim konusunda elimizden geleni yapacağız ve desteğimiz devam edecek, demiştik. 500.000 tablet dağıtımı olarak koyduğumuzu hedefi, Ocak ayında aşarak desteğimizi artırtık. 700 binin üzerinde tablet çocuklarımıza ulaştı. Bu hafta 42 bin 873 bilgisayarın daha sevkiyatını başlattık.” Diye konuştu.

Bakan Selçuk; dağıtımların öğrenci ailelerinin maddi durumu, kardeş sayısı, akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde adil bir şekilde gerçekleştirilmiş olmasından mutlu olduğunu dile getirdi.

Selçuk; okul öncesi, 8 ve 12. Sınıflar haricinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilen bu dönemde de sürecin en başından bu yana olduğu gibi ek kaynaklar sunarak, tablet ulaştırarak, EBA Destek Noktaları’nın sayısını artırarak öğrencilerin her an yanında olduklarının altını çizdi ve sözlerini şöyle tamamladı:

“Çocuklarımız kıymetli, öğretmenlerimiz kıymetli. Bakanlığımızın tüm birimleri bu dönemde onlara destek olmak için olağanüstü çaba sarf ediyor. Her kademedeki öğrencimize özel ek kaynaklar oluşturuyor ve onlarla paylaşıyoruz. Uzaktan eğitim sürecinde alternatif sistemlerimizle öğrencilerimizin yanındayız. TRT EBA kanallarımızda günde 3 tekrarla ekrana gelen ders yayınlarımız, EBA internet platformundaki canlı derslerimizle, EBA Destek Noktaları’mızla her bir öğrencimize ulaşmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Ziya, Selçuk:, 42, Bin, tablet, bilgisayar, sahiplerine, ulaşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı